cwp.lublin@wp.pl 535 155 223

Zakres usług

Blog Detail Image
 • 25 kwiecień 2022
 • Problemy psychologiczne jeszcze parę lat temu były tematem tabu. Jednak z biegiem lat ta kwestia została znormalizowana i coraz większa liczba osób postanawia wziąć w ręce własne życie i dążyć do zmian, których celem jest poprawa sposobu myślenia, jak i polepszenie jakości własnej egzystencji.  

  W Centrum Wsparcia Psychologicznego pomożemy Ci odzyskać kontrolę nad własnym życiem i dobierzemy odpowiednią drogę do Twojego szczęścia. Rozumiemy, że każdy ma inną historię i potrzebuje indywidualnego podejścia. W naszej ofercie znajdziesz terapie indywidualne, grupowe, jak również warsztaty i szkolenia.  

  Jakie terapie oferujemy? 

  W życiu zdarzają się momenty, w których czujesz, że wszystko wymyka Ci się spod kontroli. Możesz odczuwać niepokojące emocje, takie jak lęk, niepewność, ciągły stres, a nawet złość lub rozdrażnienie. Te sygnały mogą świadczyć o tym, że potrzebujesz pomocy psychologa. Udział w terapii to pierwszy krok do zmian.  

  Arteterapia 

  Arteterapia to leczenie przez sztukę. Polega na wyrażaniu własnych emocji w sposób kreatywny. Najbardziej popularne jest malarstwo, taniec, śpiew i rzeźba. Ta technika otwiera dostęp do wnętrza człowieka i pozwala ujrzeć nawet te najbardziej skrywane emocje, potrzeby oraz lęki. Gdy brakuje Ci słów lub sam nie wiesz, gdzie leży problem – ten rodzaj terapii może okazać się tym najbardziej odpowiednim.  

  Interwencja kryzysowa 

  Interwencja kryzysowa to krótkoterminowa pomoc psychologiczna w nagłych przypadkach. Polecana jest dla osób, które borykają się z trudnymi sytuacjami życiowymi. Ma na celu zapewnienie wsparcia emocjonalnego, redukcji stresu i przywrócenie równowagi psychicznej pacjenta. Może okazać się pomocna podczas kryzysu medycznego, ekonomicznego i psychologicznego. 

  Psychoterapia indywidualna 

  W psychoterapii indywidualnej najczęściej udział biorą osoby, które borykają się z różnego rodzajami traum. Istotne tutaj jest podjęcie próby zrozumienia historii pacjenta, wyłonienie problemu i obranie odpowiedniej drogi. Praca nad własną osobowością jest jedną z cięższych, jednak poznanie siebie i zmiana sposobu myślenia może w znaczącym stopniu poprawić jakość życia.  

  Terapia dzieci i młodzieży 

  Pierwsza wizyta dzieci w gabinecie psychologicznym powinna odbyć się przy obecności rodzica lub opiekuna. Terapia polega na rozmowie i próbie zrozumienia potrzeb dziecka. Młody człowiek na tym etapie życia dopiero kształtuje swoją psychikę, dlatego niezwykle ważne jest, aby czuło się bezpieczne i wysłuchane.  

  Terapia par i rodzin 

  Udział w terapii biorą dwie osoby będące w związku formalnym lub nieformalnym, a także całe rodziny. Terapia par i rodzin polega na rozmowie i próbie zrozumienia potrzeb partnera albo innego członka rodziny. Wliczamy tutaj problemy partnerskie, wychowawcze, szkolne, a także problemy psychosomatyczne.  

  Terapia uzależnień 

  Terapia uzależnień to kluczowa forma leczenia dla osób borykających się różnego rodzaju nałogami. Alkoholizm, narkomania, zakupoholizm, lekomania to choroby, które postępują. Wczesne włączenie leczenia może pomóc nad nimi zapanować.